PORADY PRAWNE

Potrzebny audyt w Twojej wspólnocie?

Zadzwoń do nas. Pracownicy naszej kancelarii służą radą i wsparciem we wszelkich sprawach dotyczących wspólnot mieszkaniowych i problemach związanych z zarządcami budynków wielolokalowych.

Skontaktuj się z nami

Kto wykonuje audyty we wspólnocie mieszkaniowej?

Audyt we wspólnocie może zlecić pojedynczy właściciel lokalu, kilku właścicieli lub też cała wspólnota. Audyt taki w sposób właściwy może wykonać wyłącznie podmiot lub osoba z dużym doświadczeniem w zarządzaniu nieruchomościami, ekspert od wspólnot mieszkaniowych z wieloletnią praktyką. Z całą pewnością podmiot lub osoba przeprowadzająca audyt powinna mieć dużą wiedzę z zakresu prawa jak i zarządzania nieruchomościami. Prawidłowo przeprowadzony audyt powinien wskazać wszystkie nieprawidłowości i dać odpowiedź na wiele pytań.

Jaki jest koszt audytu we wspólnocie?

Koszt przeprowadzenia czynności kontrolnych we wspólnocie jest zależny od wielkości wspólnoty mieszkaniowej. W mniejszych wspólnotach może to być koszt od 1.500 zł netto. W dużych wspólnotach będzie to koszt z całą pewnością wyższy. Koszt taki jest ustalany po analizie sytuacji danej wspólnoty mieszkaniowej i problemów z jakimi zmagają się właściciele lokali.
Choć koszt ten nie jest małym wydatkiem, trzeba wziąć pod uwagę, że na ogół składa się na niego wielu właścicieli lokali. Korzyści dostrzega się jednak później, gdy dokona się niezbędnych zmian i gdy wspólnota już funkcjonuje prawidłowo.

e-porada - porada prawna online

Bezpłatna analiza stanu faktycznego i przesłanych dokumentów(*)

Konsultacja prawna w formie porady online, której potrzebujesz, przesłana na Twój adres e-mail 
Pomoc prawna bez wychodzenia z domu lub gdy przebywasz za granicą. To możliwe i proste!

Szybka porada prawna

*nie dotyczy dokumentów wielostronicowych o rozbudowanej treści i skomplikowanej formie